  • Model: HN12CYM24
  • Weight: 1.00kg
  • Stock Level Athlone Warehouse: 1
  • Stock Level UK Warehouse:
190 samples sold
Product Views: 3945
Add to Cart
HN12CYM24 (24" dia. Cymbal case)
  • Designed to carry 12 cymbals, max dia. 24"
  • (example - 14" hats, 14" & 16" crash, 17", 18", 19" & 20" crash, 24" ride, 18" china, 10" & 12" splash)
  • 11 foam dividers included
  • Lid locates over body
  • Fitted with carry handle, wheels and extendable handle
  • Not suitable for square bell China cymbal
  •  WEIGHTINTERNAL DIAINTERNAL DEPTH
    HN6CYM203.3 KG 22.5"2.5"
    HN9CYM245.0 KG22.8"3"
    HN12CYM245.9 KG25"3"